Katedra Elektroniki
Technik
 elektronik
Technik
telekomunikacji
Technik
mechanik
Elektromechanik
Prace uczniów
Galeria
Egzamin
zawodowy

Strona szkoły
Plan lekcji
Dyżury
Dziennik
"Kadra na językach" 2021
Praktyki w Niemczech 2018
Praktyki w Niemczech 2017
Zajęcia dodatkowe
Konkursy
Rok szk. 2010/2011
Rok szk. 2009/2010
Rok szk. 2008/2009
Promocja
  Kadra na językach 2021

„KADRA NA JĘZYKACH” z „MECHANIKA” 11.07 - 24.07.2021r.

Dzisiaj, 11 lipca o godz. 8.30 wyjechaliśmy do Wiednia. Nasz cel to intensywny kurs języka angielskiego w ramach projektu ERASMUS+ „KADRA NA JĘZYKACH”.
Podróż autokarem choć długa, upłynęła szybko. Droga prowadziła przez Czechy. Po kilku godzinach jazdy dotarliśmy do Ołomuńca, zabytkowego miasta na Morawach. Realizując program kulturowy, zwiedziliśmy zabytki Ołomuńca. Zobaczyliśmy Kolumnę Trójcy Przenajświętszej, ratusz gotycki, zegar astronomiczny, fontanny miejskie, kolumnę Mariacką na Dolnym Rynku, Katedra Św. Wacława oraz urokliwe kamienice.
Wieczorem przyjechaliśmy do stolicy Austrii. Zakwaterowaliśmy się w hotelu „ARTHOTEL ANA BOUTIQUE SIX”., który znajduje się w centrum Wiednia.
Od jutra 12 lipca rozpoczynamy zajęcia w szkole językowej SPRACHSCHULE ACTIV WIEN.


 

Poniedziałek, 12.07. PIERWSZY DZIEŃ W WIEDNIU
Dzisiaj rozpoczęliśmy przygodę ze szkołą językową Sprachschule Aktiv Wien. Codziennie przez dwa tygodnie będziemy uczestniczyć w intensywnych zajęciach. Jesteśmy podzieleni na grupy z języka niemieckiego i angielskiego. Pracujemy z lektorami i uczymy się pilnie. Po południu w czasie wolnym od nauki realizowaliśmy program kulturowy, podziwialiśmy niektóre zabytki Wiednia, m. in: Operę Wiedeńską, Galerię Albertina. Na zakończenie dnia wzięliśmy udział w spotkaniu integracyjnym.


 

Wtorek, 13.07. WIEDEŃ URZEKA PIĘKNEM I HISTORIĄ…
Od godz. 8.00 do 15.00 mieliśmy zajęcia w szkole Sprachschule Aktiv Wien. Kształciliśmy swoje kompetencje językowe i efektywnie wykorzystywaliśmy czas przeznaczony na naukę.
Po zajęciach spacerowaliśmy po urokliwym mieście cesarzy i podziwialiśmy wspaniałe historyczne budowle m. in.: pałac Hofburg – rezydencję zimową władców austriackich - potężny kompleks budynków, dziedzińców oraz bram i pomników.
Wieczorem przygotowywaliśmy się do zajęć i odrabialiśmy pracę domową.


 

Środa, 14.07. KOLEJNY DZIEŃ W SZKOLE…
Od godz. 8.00 do 15.00 byliśmy na zajęciach w szkole Sprachschule Aktiv Wien. Intensywnie pracowaliśmy z naszymi lektorami doskonaląc umiejętności językowe.
Podczas pracy w szkole kształtujemy również strategię pracy własnej, wymieniamy się doświadczeniami i spostrzeżeniami związanymi z nauką języków obcych.
Niektórzy skorzystali z oferty hotelu i wypożyczyli rowery.
Po zakończonych zajęciach zwiedzaliśmy Wiedeń. A później, praca własna i integracja.


 

Czwartek, 15.07. WIEDEŃSKA BIBLIOTEKA NARODOWA I JAROSŁAW NA MAPIE….
Od 8.00 do 15.00 mieliśmy zajęcia w szkole Sprachschule Aktiv Wien, doskonaliliśmy kompetencje i umiejętności językowe. Pracowaliśmy w zespołach, wymienialiśmy się doświadczeniami i pozyskanymi informacjami. W przerwie między zajęciami zjedliśmy obiad a po szkole dalsze zwiedzanie Wiednia i realizacja naszego programu kulturowego. Widzieliśmy m. in.: letnią rezydencję księcia Eugeniusza - Schloss Belvedere (Dolny i Górny Belweder), Bibliotekę Narodową. Ciekawostka!!! W gablocie, na mapie Europy z XVII wieku znajduje się nasze miasto – Jarosław. Byliśmy również w Stadtparku – wiedeńskim parku miejskim. Należy dodać, że uroki i zabytki stolicy Austrii poznajemy podczas wyjść grupowych oraz indywidualnych.


 

Piatek, 16.07. WIEDEŃ NA „CZTERECH KÓŁKACH”
Zajęcia w szkole Sprachschule Aktiv Wien trwały do godz. 15:00, aktywnie uczyliśmy się i ćwiczyliśmy umiejętności językowe.
Po szkole, zgodnie z założeniami programu kulturowego część z nas udała się pieszo na wycieczkę po Wiedniu.
Natomiast druga grupa przemierzała Wiedeń na rowerach. Na trasie m. in.: wspaniałe widoki znad Dunaju i zachwycający swym wyglądem Hundertwasserhaus.
Wieczorem nauka inywidualna i czas wolny.


 

Sobota, 17.07. „KULTURSOMMER 2021”
Dzisiaj dzień wolny od zajęć w szkole. Po śniadaniu udaliśmy się na imprezy zorganizowane w Wiedniu w ramach programu kulturowego „Kultursommer 2021”, m. in: Cordula Nossek/Dachtheater-Schneckenalarm i Lucid Duo Marimba Journey.
Późnym wieczorem grupa chętnych udała się do Katedry św. Szczepana na koncert Requem W.A. Mozarta.
Pozostali odpoczywali w hotelu a za oknem rozpętała się potężna burza.


 

Niedziela, 18.07. LETNIA REZYDENCJA CESARZY
Cały dzień spędziliśmy w pięknym Schönbrunn. Zwiedziliśmy pałacowy kompleks i ogrody w stylu francuskim.
Zobaczyliśmy m. in.: piękną Salę Lustrzaną, w której koncertował sześcioletni Mozart a w parku m. in.: Gloriettę, Fontannę Neptuna i Oranżerię.
Letnia cesarska rezydencja zachwyca wielkością.
Po południu, niektórzy z nas korzystali z czasu wolnego a kilka osób udało się do Muzeum Techniki.
Wieczorem przygotowywaliśmy się do lekcji i sprawdzenia czego nauczyliśmy się w minionym tygodniu.


 

Poniedziałek, 19.07. „KAHLENBERG i PRATER”
Z dniem dzisiejszym rozpoczęliśmy drugi tydzień nauki w szkole Sprachschule Aktiv Wien. Zajęcia mieliśmy od godz. 8.00 do 15.00. Rozwijamy swoje kompetencje i umiejętności językowe.
Po południu, realizując program kulturowy, poznawaliśmy Wiedeń jako miasto sławnych muzyków. Widzieliśmy m. in.: Mozartshaus - Wiedeński Dom Mozarta i Antonio Salieriego.
Grupa chętnych była również na słynnym wzgórzu Kahlenberg, a rowerzyści odwiedzili Prater – wiedeński park rozrywki.
Wieczorem przygotowywaliśmy się do zajęć i odrabialiśmy pracę domową.


 

Wtorek 20.07. „W MUZEUM ILUZJI”
Kolejny dzień nauki. Od 8.00 do 15.00 mieliśmy zajęcia w szkole Sprachschule Aktiv Wien. Cały czas doskonalimy kompetencje językowe i współpracę w grupie.
Po obiedzie poznawaliśmy tradycje kawiarniane Wiednia. Bardzo fajną atrakcją okazała się wizyta w Muzeum Iluzji.
Wieczorem przygotowywaliśmy się do zajęć na następny dzień.


 

Środa 21.07. „GRINZIG”
Do godz. 15.00 byliśmy na zajęciach w szkole Sprachschule Aktiv Wien, ćwiczyliśmy umiejętności językowe.
Po szkole, w ramach realizacji programu kulturowego poznawaliśmy tradycje winiarskie - wiedeńskie wino jako jeden z najważniejszych smaków miasta („Wiener Gemischte Satz”), słynna dzielnica Grinzing słynąca z uprawy winorośli i klimatycznych winiarni.
Nie ominęliśmy również słynnej wiedeńskiej fabryki czekolady „MANNER”. Niektórzy z nas podziwiali też z wieży Katedry św. Szczepana wspaniałe widoki i panoramę miasta.


 

Czwartek 22.07. „BELWEDER”
Od 8.00 do 15.00 byliśmy w szkole Sprachschule Aktiv Wien, ciągle doskonalimy kompetencje i umiejętności językowe: słuchanie, mówienie, czytanie i pisanie.
Po zajęciach część osób zwiedzała Belweder. Później mieliśmy czas wolny i spotkanie integracyjne.


 

Piątek, 23.07. „OSTATNI DZIEŃ SZKOŁY”
Zajęcia w szkole Sprachschule Aktiv Wien dobiegły końca. Odbyło się spotkanie podsumowujące projekt, podczas którego dokonaliśmy ewaluacji osiągnięć, wymieniliśmy informacje na temat jakości i adekwatności osiągniętych wyników.
Na zakończenie otrzymaliśmy certyfikaty, dyplomy i potwierdzenie uczestnictwa w kursie językowym.
W godzinach popołudniowych i wieczornych żegnaliśmy Wiedeń odwiedzając najbardziej interesujące miejsca.


 

Sobota, 24.07. JESTEŚMY W JAROSŁAWIU.

 

Aktualności
Technik elektronik
Technik telekomunikacji
Elektromechanik
Prace uczniów
Galeria
Egzamin zawodowy